KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7437043
*
nr 743 7043
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Etsning, Börje Sandelin (1926-1970), Pierrot, 45/50, motivets mått: 19 x 13
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:55:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 21:41:27
1
500 kr
24/2 11:40:04
2
200 kr
24/2 11:40:35
2
300 kr
24/2 11:41:30
2
450 kr
27/2 17:50:44
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje sandelin etsning etsningar grafik pierrot svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Börje Sandelin
nr 743 7043
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Etsning, Börje Sandelin (1926-1970), Pierrot, 45/50, motivets mått: 19 x 13
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 21:41:27 | 1 | 500 kr |
24/2 11:40:04 | 2 | 200 kr |
24/2 11:40:35 | 2 | 300 kr |
24/2 11:41:30 | 2 | 450 kr |
27/2 17:50:44 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926, död 1970.Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje sandelin etsning etsningar grafik pierrot svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08